مسئله بزرگی به نام بک لینک

تمام چیز از آن جایی شروع شد که مدیران وب سایت ها اندکی از استراتژی های موتور جست و جوی گوگل خبر شدند ، لینک های بی و خریداری شد و لذت بودن در صفحه اول گوگل لبخندی را بر روی لبان مدیران این وبسایت ها ، باقی گذاشت و حس پی بردن به استراتژی گوگل آن ها رو خرسند نگاه داشته بود. تا این که جانوران دو رنگ گوگل وارد جهان ی اینترنت شدند .مسئله بزرگی بـه نام بک لینک

بله اولین موجودی که بک لینک اسپم برایش جذاب نبود جناب آقای پنگوئن بودند و سرعت مبارزه خود را شروع کرد تا این که لبخند بسیاری از همان مدیران تبدیل به اخم پرتعجبی گشت. در واقع آن مدیران باهوش هیچ گمان نمی کردند که یک خزنده اینترنتی به چنین هوش و قدرتی برسد. ولی آن ها دیگر چاره ای جز خداحافظی وب سایت خود نداشتند چون پنگوئن بسیار جدی امده بود. این جریان ادامه داشت تا این که نتایج جست و جو مانند ساحل دریا به آرامش رسید و کاربران با خیال آسان نتایج خود را جست و جو می کردند و بـه هدف سریع ا می رسیدند.

اما نتایج را چه وب وبسایت هایی تشکیل میدادند؟
خب این پرسش مهمی است و هنوز هم نمی توان جواب قاطعی برای آن داشت، اما برای رسیدن به جواب درست بیاید هم ببنیم مدیر این وب سایت بزرگ از راه اندازی سایت گوگل چه هدفی داشته است. در واقع بـه این نوع بـه جواب رسیدن می گویند مهندسی مکوس . مهندسی معکوس می گوید ، شما برای اینکه گوشی همراه بسازید نیازی نیست قطعا بـه سازنده آن مراجعه بکنید و دستور آن را بپرسید بلکه مشاهده و آنالیز قطعات آن می توانید نحوه تهیه آن دست پیدا بکنید . خب نتیجه می گیریم گوگل که تمام استراتژی های خود را هیچ وقت بـه طور کامل بیان نمی نماید پس باید ببنیم امروزه چه وب وب سایت هایی را در صفحه اول نگه داشته است و هدف اصلی او از جست و جوی کاربران چه چیزی است .

خب این رسالت الگوریتم های گـوگل از عبارت پاندا و پنگوئن بوده است که سایت های مفید و بهتر را شناسایی کنند و وب سایت های اسپم را بـه صفحات انتها هدایت کنند به جواب داریم نزدیک تر می شویم. ولی سه نکته که بـه نظر من در این امر تاثیر گذار است را در ادامه بیان میکنم :
عوامل با اهمیت بهینه سازی و بک لینک های طبیعی:

۱- بک لینک کیفیت:

بک لینک بی کیفیت: بک لینکی است که از وب سایت های بی کیفیت و بی ربطی نسبت وبسایت شما بیاید. برای مثال زمینه کار وبسایت شما آشپزی است و یک سایتی که در مورد پزشکی کار می نماید از تمام صفحاتش به شما لینک بدهد این نوع از نظر گـوگل ممنوع و اسپم است .

بک لینک با کیفیت: از سایت های مرتبط با وبسایت شما می آید و اکثرا در قالب توضیحات است. برای مثال یکی از دوست ها من کلاس آموزش سئو برگزار می نماید و من در قالب توضیحاتی بـه او لینک می دهم. یکی از بهترین راه های دریافت لینک طبیعی تولید محتوای است ، زمانی که شما محتوای مفید ی را تولید بکنید مطمئنا دیگر وبلاگ نویس ها بـه شما لینک می دهند اما راه دیگری که بسیار امروزه با اهمیت شده است ارسال پست های مهمان در وبسایت های ارزش است.

۲- میزان ماندن کاربر در وب سایت و کم شدن فرار از سایت:

این امر نیز در الگوریتم نو حائز ارزش شد زیرا در قدیم ای نه چندان دور سایت هایی بودند که صفحات خود را مملو از کلمات کلیدی می کردند تا کاربران وارد سایت شوند. خب کاربر هم بعد از ورود بـه اقطعا ل زیاد آن سایت را ترک می کرد.امروزه این طور ترک سایت به هر دلیل نمره بد برای وبسایت محسوب می شود و در مقابل مانند و مصرف هرچه بیشتر کاربر از وب سایت امتیازی مثبت تلقی می شود. بدین منظور در سایت خود لینک های چرخشی طبیعی ایجاد بکنید و کاربران را بیشتر در سایت نگاه دارید.

۳- سایت هایی که در شبکه های اجتماعی و اشتراک ویدیو فعال ترند.

کار در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک ، تویتر و گـوگل پلاس راه های بسیار بهتر ی برای تهیه لینک هستند . مد نظر داشته باشید فقط تعداد بک لینک ها برای گوگــل با اهمیت نیست بلکه نوع کار وب سایت شما بسیار با اهمیت است . به همین دلیل شما باید کار کاملا عادی برای سایت داشته باشید و داشتن یکی نقشه ذهنی قوی همه این آموزش ها ، ایجاد رابطه بکنید . در بین این شبکه ها ، تجربه نشان داده است شبکه گوگــل پلاس و یوتوب از ارزش بالایی برخوردارند و سرعت می توانند رتبه های خوب ی را برای یک سایت بـه دست بیاورند . به همین دلیل یک پروفایل در گوگل پلاس ایجاد نمایید و شروع کار در این شبکه بکنید و قطعا ویدیوهای ارزش و مرتبطی تولید بکنید و در یوتوب به اشتراک بگذارید اگر در ساختن ویدیو مساله دارید می توانید نوشته چرا از فیلم دیدنی مصرف نمی بکنید ؟ را مطالعه بکنید .

از نظر بنده و بسیار از محققین ، این ها مهمترین فاکتورهایی بود که گوگــل در بحث link building الگوریتم های جدید خود به آن ها بسیار توجه داشته است. اما نکته مهمی که باید آن مد نظر داشته باشید آن است که هر سایتی سیاست های ویِژه خودش را برای بهینه سازی دارد و من فکر می کنم یکی از کارهایی که هرشخصی برای سئو وب سایت خود باید در نظر داشته باشد تولید استراتژی بهینه سازی است .

کلمات :
سئو,بهینه سازی,بهینه سازی سایت,بک لینک,بک لینک رنک بالا,بک لینک خوب,بک لینک رنک 5,لینک بیلدینگ,بهینه سازی سایت در گوگل,سئوی سایت,سئوی وردپرس,سئوی جوملا,ارزش بک لینک,پیج رنک سایت,نقشه سایت,کلمات کلیدی,آموزش سئو,آموزش بک لینک