شاید محوطه سازی در نگاه اول کار دشواری به نظر برسد، اما اگر نمی خواهید برای این کار هزینه های گزافی پرداخت کنید، خوب است به چشم یک تفریح جالب و دیدنی به آن نگاه کنید.


محوطه سازی

محوطه سازی

اکثرا مردم تصور می کنند که پرورش گل و گیاه یک نوع سرگرمی برای زمان گذراندن است می توان انجام آن را به دوره های کهنسالی موکول کرد؛ اما باغبانی یکی از پربار ترین، نیرو بخش ترین، و در عین حال آرام بخش ترین سرگرمی هایی است که جهت تمام افراد در تمام سنین مفید می باشد.
باغبانی یکی از معدود فعالی ت هایی است که نه تنها از انجام آن لذت می برید، بلکه گاهی اوقات می توانید نتیجه کارتان را بخورید؛ صرف زمان با گل ها گیاهان رازهای بیشماری از طبیعت را در جلوی چشـم ان شما باز می کند و با افزایش گیاه متوجه عرصه های مختلف زندگی شده به عجایب زیادی در طبیعت پی خواهیم برد.

فواید باغبانی در محوطه ساختمان
از فواید این کار هر چه بگوییم کم گفتیم. مهمترین نکته اینکه نیازمند کار بدنی بالایی می باشد. شخم زدن، کندن، آب دادن، حرس کردن، سمپاشی، و اسپری مواد غذایی به گیاه تمام نیازمند فعالی ت فیزیکی بالایی می باشند.
انجام امور فوق به صورت خودکار به شما یاری می کند که میزان اضافه کالری های انباشته شده در بدن خود را بسوزانید.
از این قدیم کار کردن در میان گل ها گیاهان حس بهتر ی را به شما القا می کند می توانید تمام اضطراب فشار حاکم بر بدن را بیرون بریزید. به خاطر داشته باشید که تکنیک تخلیه اضطراب کاملاً مجانی است خیلی مفید تر از چرخ زدن در اینترنت و یا بازی های کامپیوتری است.
با گل ها سکون و آرامش را تجربه می کنید در نظر اطرافیان فردی مهربانتر دلپذیرتر رفیق داشتنی تر جلوه می کنید.
از این قدیم وقتی زحمات شما به بار بنشیند، شاهد زیبایی محوطه بیرونی خانه می شوید و از این امر بیش از پیش لذت خواهید برد.


کجا باغبانی کنیم؟
جهت محوطه سازی هر چقدر فضای بزرگتری در اختیار داشته باشید نتیجه کار جذابتر می شود، ولی فعلاً جهت شروع حیاط خانه بهترین گزینه است، ولی چنانچه منزل مسکونی شما آسری مانی است و دسترس و نگرانی ی شخصی به حیاط امکانپذیر نمی باشد، می توانید این کار را در بالکن، تراس، و یا پاسیو نیز انجام بدهید.


از کجا شروع کنیم؟
حتی چنانچه هیچ چیز هم از باغبانی نمی دانید اصلاً نگران نباشید، برای شروع تنها باید انگیزه و اشتیاق داشته باشید.
با این دو ویژگی در حقیقت شما نیمی از راه را پیموده اید. جهت آموزش نکات اولیه چند تا انتها هفته به مناطق پرورش گل گیاه بروید و اطلاعاتی در این زمینه بدست آورید.
همچنین پیشنهاد می کنیم که به کتابخانه بروید چند کتاب در مورد باغبانی تهیه کرده مطالعه نمایید. وقتی با الفبای این بازی آشنا شدید، به همراه وسایل و ملزومات اولیه وارد باغچه شوید.
طبیعت به شما یاری می کند که به بازی ادامه دهید و رازهای بیشماری را برای تان باز می کند. با تلاش استمرار تبدیل به یک باغبان حرفه ای خواهید شد.

آبرسانی
ترفندی نو و آسان جهت آبرسانی: اگر می خواهید آبیاری باغچه آسان بشود و مدت وقت کمتری را به این کار اختصاص دهید، یک لوله PVC تهیه کنید و در طول آن چند سوراخ دریل نمایید. سر آن را به شلنگ آب وصل کرده و در باغچه قرار دهید تا عمل آبرسانی به گیاهان به شیوه ای کاملاً خودکار انجام پذیرد. دقت داشته باشید که لوله PVC را متناسب با طول باغچه انتخاب کنید تا آب راحتی به تمام نقاط باغچه برسد.

یک نکته جالب
ته مانده چای حاوی نیتروژن است غذای زیاد مفیدی برای گیاهان به شمار می رود؛ بنابرای ن دفعه آینده تفاله های چای را به جای سطل آشغال در داخل باغچه پراکنده سازید آنزمان متذکر می شوید که وقتی با خاک ترکیب می شوند چه منبع غنی برای تغذیه گیاهان خواهند بود