مدل لباس عروس
انتخاب لبـاس عروس احتمالا به نظر بسیار زیاد سخت باشد، با آن تمام مد های موجود در بازار اگر ندانید چه چیزی مناسب شماست نمی توانید گزینش درستی داشته باشید، در اینجا ما نکات کلیدی را برای با کیفیت ترین گزینش برای شما گردآوری کرده ایم:

_ اول از تمام بودجه خود را برای خرید لبـاس عروس تعیین کنـید
قبل از تعیین بودجه، هرگز سراغ لباس ‌های پرهزینه قیمت نروید چون بعدا یا مجبور می‌شوید پول خیلی زیادتر ی خرج نمایید یا از خرید خود راضی نخواهید بود.

_ مجلات مختلف عروس، مزون‌های عروس، سایت‌های مخصوص عروسی و... تمام را نگاه نمایید تا یک ایده خوب در رابطه با ‌تان پیدا کنـید
در قدم اول شما باید بدانید چگونه لبـاس ی می‌خواهید: یک لباس کلاسیک یا مدرن آستین‌دار یا...
_ در این وهله شرایط اتاق عقد را در نظر بگیرید، یادتان نرود زمان و فصل عروسی شما نیز در مد شما تاثیر گذار است.

_ اندام خود را در نظر بگیرید
خیلی مهم نیست که شما لاغر هستید یا چاق! قد کوتاه هستید یا قد بلند!‌ به هر حال مد مناسب شما یافت خواهد شد که شما را زیبا و جذاب کند. مهم این است که قبل از اقدام به خرید به این مساله فکر کنـید که اکثرا ٌ چه مد هایی با اعضا شما تناسب دارند؟ خرید، این موارد را با فروشنده در بین بگذارید.

_ رنگ پوست خود را در نظر بگیرید
طرح های کلاسیک در رنگ های سفید، کرم،‌ نباتی ... وجود دارند. اخیرا رنگهایی مثل قرمز و آبی هم وارد بازار می شوند. پس اصرار به انتخاب رنگ سفید خالص نداشته باشید. به ویژه اگر رنگ پوست شما سفید است. از فروشنده بخواهید به شما در گزینش رنگ مناسب کمک کند. لباس ی انتخاب نمایید که شما را سرخ گرم نشان دهدنه مانند یک روح!

_ قبل از اینکه به خیاط سفارش لباس عروسی دهید، حتمـا به همراه یک رفیق یا مادرتان نمونه لباس عروس‌های خیاط را ببینید
به احتمال زیاد چه در وهله پرو چه در وهله انتخاب خیاط از نظرات شخص دیگری مثل مادر یا رفیق مشورت بخواهید.

_ انتخاب لبـاس مـدل ‌های مختلف را حتمـا پرو نمایید ؛ ممکن است مـدل ی را که فکر می‌نمایید به شما نمی‌آید، وقت ی می‌پوشید فوق‌العاده زیبا باشد.

_ در تصمیم‌گیری به هیچ وجه عجله نکنـید
اگر از لباس ی خوش‌تان آمد، جهت خرید آن عجله ننمایید . خوبتر است یک یا 2 روز در مورد آن فکر کنـید و بعد را بخرید.

_ اگر ایده‌آل خود را پیدا کردید خریدید به هیچ وجه دیگر ‌ها را پرو نکنـید . بعد از خرید لباس می‌توانید به سراغ خرید کفش و... بروید.
چنانچه این نکات را در نظر بگیرید حتمـا با کیفیت ترین مناسب ترین لبـاس را انتخاب خواهید کرد. توجه به این نکات فارغ از اینکه قصد دارید لبـاس عروسی خود را به خیاط سفارش دهید یا اینکه حاضر آماده بخرید کمک بسیار زیاد ی به شما خواهد کرد.