گلفروشی آنلاین

خاستگاه کندر آفریقای جنوبی به ویژه ً سومالی، عمان یمن است. کندر از درختی به نام Olibanum به دست می‌آید.
شهرت درخت کندر، به خاطر این است که بعد از بریدن تنه‌اش به پارت ‌های کوچک‌تر، شیره‌ی سفید شیر مانندی از آن خارج می‌شود که این قطرات با گذشت کمتر یا بیشتر از دو هفته بعد از از دست دادن رطوبتش و خشک شدن (غلیظ شدن) تبدیل به یک صمغ نارنجی - قهوه‌ای می‌شود که با نام کندر (Frankincense ) شناخته می‌شود؛ که نیمه‌ی اول نام آن (Frank) به مفهوم خالص و پاک بخش دوم آن به مفهوم دود کردن است.
جهت گرفتن روغن کندر، بایستی قبل از سخت شدن کامل کندر کار کرد بهتر است فرایند روغن کشی با دی اکسی د کربن انجام شود تا کلیه‌ی خواص آن حفظ شود. حدود 50000 هزار سال به عنوان بخور معطر مصرف می‌شده است و حتی امروزه در کلیساها معابد به عنوان بخور (شبیه عود) در بسیاری از نقاط جهان استفاده می‌شود.
کندر و روغن به دست آمده از آن خاصیتهای مفید سلامت ی پزشکی دارد و حتی در گاهی مناطق به خاطر قدرت معجزه آسا و اسرارآمیز آن مورد توجه قرار گرفته است.
محققان در بسیاری از نتایج بررسی ها و تحقیقات به ارزیابی خواص کندر و روغن آن پرداخته‌اند که دامنه‌ی بسیار زیاد وسیع داشته به نتایج قابل ارزش ی دست یافته‌اند.

خواص کندر و روغن کندر
* روغن کندر خاصیتهای ضد عفو نی کننده گندزدایی و ضد میکروبی دارد. از آن می‌توان در زخم‌ها جهت پیشگیری از کزاز استفاده کرد جهت عفو نت‌های داخلی مفید اثر گذار است.
* کندر خاصیتهای ضد التهابی داشته و برای اصلاح بیماری ‌های التهابی روده زیاد مفید است. روغن کندر جهت معده درد و ناراحتی‌ها و دردهای شکمی بهتر است باعث خوبتر شدن هضم و حتی کم کردن گازهای روده می‌شود.
* جهت برطرف کردن جای زخم صورت و بدن مفید است. تغییرات پوستی حاصل از جوش، آکنه، آبله ... می‌تواند با استفاده از روغن کندر بر طرف شود.
* به حفظ عملکرد کلیوی کمک می‌کند. به تولید مناسب ادرار کمک کرده باعث خروج سموم از بدن از طریق ادرار می‌شود.
* تاثیر گذار در کم شدن فشار خون است در تولید مجدد سلول‌های سالم بسیار زیاد مفید است.
اثرات مفید کندر در کاهش قند خون، کاهش چربی خون و محافظت از کبد در خیلی ی از ارزیابی ‌ها مشاهده شده است
* در خانم‌ها در طی دوره‌ی عادت ماهیانه برای ویرایش سردرد ، تهوع و معده درد مفید است و احتمال دارد قاعدگی‌های سنگین با روغن کندر، نرمال شود.
* در آرامش فکر، روح روان و آسودگی زیاد تاثیر گذار است؛ و علت اصلی استفاده از آن در اماکن مذهبی به عنوان بخور (عود) همین است؛ و حتی اثرات مفید ی در بی خوابی دارد.

* در مصر باستان از روغن کندر به عنوان ماسک صورت برای سلامت نگه داشتن پوست، اصلاح جای زخم، پیشگیری از چروک میل کردن جوان و نرم نگه داشتن پوست مصرف می‌شده است.
* جهت برطرف کردن شک و مساعد شدن حال افرادی که از شک خیلی رنج می‌برند، کم کردن ضعف اعصاب اضطراب از آن استفاده می‌شود. همچنین جهت افرادی که از کابوس‌های شبانه خستگی رنج می‌برند و برای جوان سازی فکر بدن از آن مصرف می‌شود.
* خاصیت کندر در تعدیل سیـستم ایمنی مورد تحلیل قرار گرفته است. روغن کندر جهت محافظت در مساوی سرماخوردگی و راحتی ماهیچه‌ها و دردهای مفاصل مفید است در بهبود روماتیسم و حتی آرتریت خیلی تاثیر گذار است.
* کندر همچنین در کودکان جهت اصلاح بلع و تنفس‌های عمیق مفید می‌باشد.
* در مطالعات بالینی و سلولی مختلف اثرات ضد سرطانی قدرتمندی در کندر دیده شده است.
* کندر در تقویت حافظه رفع فراموشی و ضعف حافظه بسیار زیاد تاثیر گذار است. پیامبر اسلام بر میل کردن کندر در زمان بارداری خیلی تاکید کرده ‌اند؛ همین طور میل کردن آن را برای ویرایش بیشتر شدن حافظه توصیه کرده ‌اند.
* اثرات مفید کندر در کاهش قند خون، کاهش چربی خون و محافظت از کبد در بسیاری از ارزیابی ‌ها مشاهده شده است.