خرید دسته گل

جهت بهبود انواع افسردگی، سالیان درازی است که از انواع داروهای ضد افسردگی شیمیایی مصرف می شود ولی چون بهبود افسردگی بعضی وقتها چندین ماه یا چندین سال طول می کشد، استفاده کنندگان این داروها همـواره از عوارض جانبی آن ناراضی و نگـران هستند .

افسردگی را با گیاهان دارویی فیتیله پیچ کن!
برای بهبود انواع افسردگی، سالیان درازی است که از انواع داروهای ضد افسردگی شیمیایی مصرف می شود ولی چون بهبود افسردگی گاهی وقتها چندین ماه یا چندین سال طول می کشد، استفاده کنندگان این داروها همـواره از عوارض جانبی آن ناراضی نپرهزینه هستند ؛ به همین ، اخیرا بررسی ها وسیع ی روی گیاهان دارویی ضد افسردگی آرام بخش صورت گرفته تعدادی داروی گیاهی اثر گذار و حداقل اثرات جانبی به بازارهای جهان ی عرضه شده است؛ اما استفاده این گیاهان هم، بدون عارضه نیست و خواندن این مطلب نباید باعث شود داروهایی را که پزشک جهت تان تجویز کرده ، به طور ناگهانی قطع بکنید اما احتمال دارد با مشورت تحت نظر پزشک تان بتوانید کم کم آنها را جایگزین داروهای شیمیایی بکنید . در این مطلب به معرفی تعدادی از این گیاهان می پردازیم:

سنبل الطیب
سنبل الطیب یکی از قدیمی ترین گیاهان دارویی است که در ایران و جهان از آن جهت مصارف گوناگون دارویی، غذایی و بهداشتی مصرف می شود. این گیاه به صورت وحشی در جنگل های کم درخت در حاشیه جویبارها و گودال ها می روید.

پارت مورد استفاده این گیاه ریشه آن است و اکثرا ٌ از ریشه گیاهی که بیش از 3 سال عمر دارد، مصرف می شود. سنبل الطیب بعد از خشک شدن به رنگ قهوه ای در می آید طعم آن تلخ ولی معطر و معطر است و عطر آن بعد از خشک شدن، بیشتر می شود. بوی مطبوع این گیاه به قدری است که گربه آن را از فواصل دور هم تشخیص می دهد به طرف آن می رود؛ به همین علت، به این گیاه علف گربه نیز می گویند.
گیاهان دارویی جهت
بهبود
افسردگی

سنبل الطیب ویژگی آرام بخش دارد و جهت بهبود افسردگی مفید است

اثر دارویی ریشه تازه این گیاه، 3 مساوی خشک شده آن است. سنبل الطیب باید در گرما کم، خشک شود زیرا گرما بالا تمام تاثیر دارویی آن را از بین می برد. یکی از با اهمیت زیاد ترین خاصیتهای دارویی این گیاه ویژگی آرام بخش بودن آن است. سنبل الطیب با داشتن ویژگی ضد تشنج در رفع ناراحتی های عصبی و کاهش صرع نیز مفید است. دلهره، تشویش و استرس را تا میزان زیاد ی از بین می برد جایگزین بهتر ی برای قرص ها و داروهای آرام بخش است.

نحوه مصرف
میزان 2 تا 4 گرم سنبل الطیب را که قبلا کوبیده شده باشد در لیوان آب جوش ریخته به مدت نیم ساعت باقی بگذارید تا دم بکشد. پس آن را صاف کرده و روزی 3 بار، هر بار یک فنجان میل بکنید . این آشامیدن ی معالج تمام اکنون ت عصبی، سرگیجه، ناآرامی های عصبی، ضد ترس و نگرانی شبانه اطفال و آرام بخش زیاد خوب ی جهت کارهای فکری خیلی است.

علف چای
یکی از برترین داروهای گیاهی ضد افسردگی که ویژگی دارویی و خواص ارزنده دیگری نیز دارد، علف چای است. قدمت استفاده این گیاه بیش از 2 هزار سال است نزد بیشتر اقوام و ملل جهان به عنوان برترین داروی های عصبی مورد مصرف بوده است. هم اکنون بیش از 50 کارخانه داروسازی جهان از گیاه علف چای، داروهای مختلف ضد افسردگی تهیه و تولید می کنند. این گیاه در ایران با نام های دیگری نظیر گل راعی، علف هزار چشـم هوفاریقون شناخته می شود.
افسردگی،بهبود
افسردگی،داروهای گیاهی برای
افسردگی

یکی از بهتریـن داروهای گیاهی ضد افسردگی علف چای نیست

پارت مورد استفاده این گیاه، سرشاخه گلدار گیاه تازه یا گیاه خشک شده و نیز گل های تازه گیاه است. علف چای در بهبود افسردگی های خفیف عصبی همچون افسردگی های زمان یائسگی و بهبود خستگی های عصبی تاثیر گذار است. ویژگی این گیاه در بهبود افسردگی به اثبات رسیده است. ماده تاثیر گذار این گیاه هایپریسین است. این گیاه را نیز می توانید به صورت چای، دم کرده نوش جان بکنید .

زعفران
زعفران بومی نواحی مختلف آسیا، به مخصوص جنوب غرب آسیا، جنوب اروپا خوب اسپانیاست. بخش مورد مصرف این گیاه که به نام زعفران در بازار تجارت موجود است انتهای خامه و کلاله گل است. زعفران حاوی مواد چرب، املاح معدنی، موسیلاژ و اسانس های زیادی است. رنگ زعفران مربوط به ماده ای به نام کرویسن است. مهمترین ویژگی زعفران که از گذشته مورد توجه بوده بهبود افسردگی است.
افسردگی،بهبود
افسردگی،داروهای گیاهی جهت
افسردگی

زعفران باعث تحریک اعصاب شده برای بهبود افسردگی مفید است

زعفران بوی قوی طعم ی تلخ دارد، باعث تحریک اعصاب شده، تاثیر مسکن دارد دارای ویژگی آرام بخشی خواب آوری است بالاخره چنانچه می خواهید همـواره شاد خندان باشید، زعفران بخورید. زعفران را بایستی در شیشه های دربسته و دور از مسافرت نگه داری بکنید زیرا عطر و رنگ خود را در اثر نور از دست می دهد. اسانس زعفران تبخیر شدنی است و در صورت نگه داری نامناسب به مرور اسانس آن تبخیر، از اثرات دارویی و طعم طعم آن کاسته شده و مرغوبیت خود را هم از دست می دهد.

با توجه به اینکه مواد معطر گیاه در حالت پودر شده، بسیار زیاد زود تر از پودر نشده آن تبخیر می شود پس خوبتر است زعفران را تا موقع مصرف پودر نکنید یا در صورت پودر کردن، در ظرف دربسته نگه داری بکنید . از مضرات زعفران این است که روی سیـستم تولید مثل اثر دارد؛ پس بانوان حامله بایستی از میل کردن خیلی آن اجتناب کنند. همچنین میل کردن زیاد زعفران جهت کلیه ها ضرردار است و اشتها را هم کم می نماید .