جهت چه پینگ این قدر معروف شده است؟

کاهش پینگ

سرویس کاهش پینگ,کاهش پینگ,خرید سرویس کاهش بینگ

چنان که گفتیم پینگ ساده‌ترین راه برای اطمینان از کار کردن تمام اجزای یک شبکه یا هاست ویِژگزینشه است. پینگ درخواست اکو (echo request) 32 بایتی با مصرف از پروتکل ICMP می‌فرستد و همان گونه که از اسمش معلوم است فقط کاری که گیرنده می بایست انجام دهد اکو کردن پیام است. وقتی پیام را دریافت کردید می‌فهمید که هم هاست مقصد هم کل شبکه سرپا در حال کارند.

اما ترافیک واقعی اینترنت بسیار زیاد بزرگ‌تر است داده‌ها اکثرا در اندازه ‌های کیلوبایت مگابایت مبادله می‌شوند که هزاران میلیون‌ها بار بزرگ‌تر از بسته‌های پینگند. بسته‌های داده‌ی واقعی باید به صورت تکه تکه ارسال شوند سرورهایی که می بایست آن‌ها را دریافت کنند یا فوروارد کنند ً به زحمت می‌افتند. پروتکل‌های مورد استفاده نیز کاملاً مفرق ند (HTTP، SMTP، FTP و…). اصلاً می‌توان مسیریاب‌ها را چنان پیکره‌بندی کرد که بسته‌های پینگ را که کاری با ترافیک معمول اینترنت ندارند در اولویت قرار دهند و وقت پینگ را ارتقا داد. به علاوه بین دو نقطه مجموعه‌ی پیچیده از گره‌ها و لینک‌های ارتباطی سریع کند قرار دارند که دستور پینگ تقریباً هیچ اطلاعی در مورد این تنگناها به شما نمی‌دهد.

اما پینگ یک دستور بسیار زیاد آسان است؛ مدت بسیار زیاد ی است که وجود داشته و تمام با آن آشنا هستند . همه‌ی سیستم علت ‌ها به عنوان جزء استاندارد دستور پینگ را در دارند، در نتیجه پینگ کردن رایگان دم دست است. اضافه کردن پینگ به برنامـه ‌های دیگر کاری ندارد و دیگر روش‌ها وسائل های اندازه‌گیری سرعت اینترنت پیچیده‌ترند و احتمالا نیاز به نصب یا روش داشته باشند.

و اما پینگ تأخیر نقطه به نقطه را نشان می‌دهد که درمورد تأثیر آن در ارتباطات اینترنتی ماهواره‌ای و رابطه‌ی آن با پهنای باند شرح دادیم.


چطور پینگ تایم هاست یا سرور را کم شدن بدهید؟

نخست این‌که در گزینش سرور هاست نمی‌توان تنها به پینگ تایم توجه کرد. در موارد ی اصلاً باید از پینگ تایم پایین صرف نظر کرد. چنانچه شما یک سرور هاست با پورت ۱۰۰ مگابیت با با کیفیت ترین اتصال اینترنت هم تهیه و تولید بکنید اما اتصال اینترنت خودتان (یعنی اینترنتی که از ISP تولید و ساخت کرده ‌اید از آن می‌خواهید به سرورتان از راه دور وصل شوید) پایدار نباشد و پایین بالا خیلی داشته باشد پینگ تایم شما به سرور زیاد خواهد شد. زمان پینگ چیزی نیست که فقط سرور هاست در آن تأثیر داشته باشند. عوامل متعددی بر زمان پینگ یا تأخیر موثر ند:

۱-واضح است: فاصله‌ی شما تا سرور. چنانچه شما در ایرانید پینگ تایم شما به یک سرور ایرانی کم‌تر خواهد بود، هر چند این سرور پهنای باند کم‌تری نسبت به سروری در آن سر جهان داشته باشد.

۲-اتصال اینترنت شما: اتصال اینترنت کم سرعت، با قطعی و وصلی مکرر و بالا پایین زیاد پینگ را بیشتر شدن می‌دهد.

۳-مصرف پهنای باند: چنانچه شما تا نفس انتها اتصال اینترنت‌تان را به کار گرفته‌اید البته اگر چه پینگ کردن پهنای باندی که به چشـم بیاید نمی‌خواهد شاید وقت پینگ‌تان زیاد شود.

۴-مسیریاب‌ها، گره‌های میانی: هر مسیریاب و گره میانی که بر سر راه رابطه شما تا سرور هاست مورد نظر قرار گرفته باشد قدری بر زمان پینگ می‌افزاید.

۵-برنامـه ‌های در حال اجرا: بسته‌های پینگ اکثرا ً بسته‌های اولویت‌داری نیستند. چنانچه تمام منابع پردازشی سیـستم در حال مصرف باشد احتمال دارد بر پینگ شما افزوده شود.

۶-فایروال: این وسائل ها رفیق دارند تمام بسته‌های ورودی را چک کنند؛ پس بر زمان انتقال بسته‌ها می‌افزایند.

۷-اتصالات بی‌سیم: اتصالات بی‌سیم بایستی سیگنال‌های دیجیتال را جهت ارسال به سیگنال‌های رادیویی تبدیل کنند. این کار بر پینگ شما اثر بد می‌گذارد.


کاهش زمان پینگ برای بعضی کاربر دها ارزش حیاتی دارد و در موارد ی ارزش چندانی ندارد. برای دانلود فایل‌های بزرگ یا مرور معمولی وب، جهت هاستینگ وب‌سایت‌های عمومی نیازی نیست چندان بابت پینگ به استرس داد. اما جهت ارتباطات آنلاین به مخصوص ارتباطات آنلاین هم‌زمان صوتی و تصویر ی پینگ خیلی مهم است. معمولا ً هر جا که مفهوم زنده بودن رابطه بیان باشد زمان پینگ ارزش پیدا می‌کند. جهت بازی‌های ویدیویی چندفرد ه‌ی آنلاین پینگ تایم کم ضروری و حیاتی است. اگر شما از دیگر بازی‌کنان پینگ تایم بیش‌تری داشته باشید ممکن است مشغول شلیک به هدفی باشید که قبلاً نابود شده هنوز خبرش به شما نرسیده یا با دشمن رودررو شوید درحالی که خیال می‌کنید دمار از روزگارش درآورده‌اید خودتان به دست حریف نیست شده باشید! اما پینگ زیاد پایین در مقایسه با حریفان هم همیشه با کیفیت ترین مورد نیست.

با دانستن عوامل بیشتر شدن زمان پینگ حدس زدن راه‌های کاهش پینگ چندان دشوار نیست. اولین راه کاهش فاصله است. منظور این نیست که خودتان جابه‌جا شوید. احتمـا ش کم است حاضر باشید به خاطر موفق یت در یک بازی آنلاین ترک وطن بکنید . ولی اگر بتوانید برای بازی‌تان به سرورهایی وصل شوید که پینگ تایم کم‌تری دارند این کار را بکنید. گاهی وقتها مصرف از سرویس‌های تونل‌زنی (tunneling) نیز جواب می‌دهد. این سرویس‌ها شما را از طریق یک IP واسط به سرور مورد نظرتان وصل می‌کنند اکثرا ً می‌کوشند کوتاه‌ترین مسیر را به سمت هاست مورد نظر پیدا کنند.

چنانچه قصد خرید سرور گیم یا سرور هاست دارید جهت تان پینگ اولویت دارد خوب است به دنبال سرورهایی باشید که کم‌ترین فاصله را با شما دارند.

غیرفع ال کردن فایروال، بستن پروگرام ‌هایی مثل دریافت منیجرها، مطمثن شدن از پاک بودن رایانه از ویروس‌ها بدافزارها، بستن همه‌ی پروگرام ‌ها پروسه‌های غیرضروری در حال اجرا هم می‌تواند مفید باشد.

عدم استفاده از اتصالات اینترنتی بی‌سیم، و تعویض کابل‌های قدیمی نیز ممکن در شرایط ناچاری موثر باشد. ولی تغییر ISP تولید و ساخت ‌ی اشتراک اینترنت بهتر حتمـا ً موثر است.

در نهایت اگر فقط پینگ برای تان خیلی مهم است می‌توانید تنظیمات MTU (ماکزیموم واحد انتقال داده) را تغییر دهید. با کم کردن از اندازه‌ی MTU سرعت دریافت آپلودتان محدود خواهد شد اما تأخیر کاهش پیدا خواهد کرد و در بازی‌های انلاین که انتقال فایل‌های بزرگ در کار نیست این کار می‌تواند موثر باشد. با مصرف از بسته‌های کوچک سربار TCP/IP بیشتر شدن پیدا می‌کند، اندازه انتقال بار مفید کم شدن پیدا می‌کند و تنها خاصیت ‌اش این است که بسته‌های کوچک‌تر شده زودتر کانال انتقال کم‌سرعت شما را خالی می‌کنند.

گاهی ISPها به‌ویژه اینترنت‌های متعلق به مجموعه ‌ها، مؤسسه‌ها و دانشگاه ‌ها ممکن است برخی پورت‌ها را ببندند یا در آن‌ها تأخیر ایجاد کنند. این کار ً به طور ویِژگزینشه جهت مواجهه با وسائل های اشتراک فایل غیرقانونی انجام می‌شود اما می‌تواند برای کاربر دهایی مثل بازی‌های آنلاین هم ضرردار باشدو اما از اتلاف جامعه‌ی بشری پیش‌گیری نماید ! چنانچه چنین اتفاقی افتاده باشد اکثرا ٌ ً از طریق پینگ نمی‌توانید به آن پی ببرید مگر این‌که این ایجاد تأخیر روی بسته‌های پینگ اعمال شده باشد.

دستور trace-route می‌تواند در پیدا کردن علت پینگ بالا به کار بیاید. دستور پینگ وقت رفت و برگشت کلی را از مبدأ تا هاست مقصد محاسبه می‌کند. ولی اگر زمان پینگ زیاد باشد جهت تان معین نمی‌کند که مساله از کجای مسیر بوده است. ستور trace-route ولی آمار تک تک گره‌هایی را که در مسیر به آن‌ها بر می‌خورد برمی‌گرداند. اگر یکی از این هاست‌های میانی به دلیل ازدحام بسته‌های پینگ شما را بیش‌تر از میزان معمول نگه دارد با دستور trace-route می‌توانید آن را پیدا بکنید . وجود علامت * در خروجی این دستور جهت گام (hop) نشانه‌ی مساله در آن گره میانی است. حال اگر بتوانید به طریقی مسیر اتصال‌تان به هاست مقصد را تغییر دهید که از این گره میانی کُند پرهیز بکنید این دستور به دردتان خورده است.