قیمت انواع پرینتر بر اساس چندین علت تعیین می گردد که این عوامل عبارتند از:
نوع تکنولوژی چاپ،رنگی یا تک رنگ بودن، قدرت خروجی،سرعت چاپ،نوع کاغذ مصرفی، سایز کاغذ، تک کاره یا چندکاره
انواع تکنولوژی چاپ پرینترجمله است از جوهر افشان لیزری ، سوزنی ریبونی و رولی.
پرینترهای جوهر افشان

نمایندگی hp

نمایندگی اچ پی,نمایندگی hp,نمایندگی hp در تهران


ارزانترین پرینتر ها از نوع جوهر افشان هستند که از محدوده قیمت 100 هزار تومان شروع می شوند، اما ارزان بودن قیمت خرید این نوع پرینترها دلیل بر به صرفه بودن آن نیست زیرا در طی زمان مصرف خرید مواد مصرفی وکارتریج های زیاد وتعداد کم خروجی این نوع پرینترها باعث می شود که در دراز مدت هزینه نگهداری آنها زیاد و مساله ساز باشد. این پرینترها بیشتر برای کارهای گرافیکی عپتصاویر مصرف می شوند .یکی از بزرگترین معایب این نوع پرینتر ها خشک شدن جوهرکارتریج بعد از حدود ماه عدم استفاده از آن است که منجر به تعویض کارتریج می گردد. بهرحال قدیم از قیمت مواد مصرفی، این پرینترها از ارزانترین دستگاههای بازار می باشند .
پرینتر های لیزری

برترین پرینترها از نوع لیزری می باشند همچنین گـران قیمت ترین هستند . پرینترهای لیزری که جهت رنگریزی از پودری بنام تونر استفاده می کنند تمام نوع چاپ را بخوب ی انجام می دهند و دستبعضی ایدآل برای کارهای متنی و مصرف در ادارات و دفاتر اداری هستند وهمچنین با توجه به میزان خروجی بالای این دستگاهها،در دراز مدت زیاد به صرفه بوده قیمت تمام شده چاپ زیاد پایین خواهد بود ، قیمت بالای مواد مصرفی بخصوص کارتریج دستگاههای لیزری رنگی،دلیل گـران بودن این دستگاهها شده است .
پرینترهای سوزنی ریبونی

این پرینترها زیاد تخصصی هستند و صرفا جهت بانکها(چاپ صورتحساب)،دفاتر خدماتی (چاپ فرمهای ویژه مانند فیش های آب برق یا قبض جریمه) مصرف می شوند و جهت کارهای خانگی و چاپ عکس جالب اصلا مناسب نیستند زیرا تنها سوزن و ماتریس بوده وبرای چاپ متون خطی قابل استفاده می باشند .
پرینترهای رولی

این نوع پرینترها که در حال منسوخ شدن می باشند یک رول گرما ی بجای رنگ وکاغذ هستند در حال حاضر فقط بعضی از دستگاههای فکس از این نوع تکنولوژی استفاده می نمایند.
بعد از نوع تکنولوژی چاپ، دیگر موارد از عبارت ، رنگی یا تک رنگ بودن پرینتر، میزان قدرت خروجی،سرعت چاپ،نوع کاغذ مصرفی، سایز کاغذ، تک کاره یا چندکاره می تواند در بین پرینترها باعث متغییر شدن قیمت آنها شود. بعنوان مثال:
پرینترهای رنگی گرانتر از تک رنگ می باشند . پرینتر های بزرگتر قوی تر که جهت تعداد بیشتر خروجی در روز ساخـته شده اند گرانتر از پرینترهای کوچکتر می باشند . هرچه سرعت چاپ پرینتر بیشتر باشد گرانتر است. پرینتر هایی که از کاغذ بزرگتر مانند A3 استفاده می کنند نسبت به پرینتر های A4 گرانتر هستند . گاهی از پرینتر ها سه کاره و چهار کاره هستند یعنی علاوه بـر چاپ وظایف دیگری هم انجام می دهند از عبارت : اسکن تصاویر، فتوکپی اسناد و ارسال دریافت فکس که بالطبع نسبت به پرینترهای تک کاره از قیمت بالاتری برخوردارند.