​طراحی سایت

استفاده از فلش در طراحی وب وب سایت باعث جذابیت بیشتر محتوای وبسایت می شود. این طرح سنگین و بدون محتوا فقط ویژگی مثبتی که دارد همان جالب کردن طراحی وب وب سایت شما است . اما دارای خصوصیات ی زیاد دیگری است که جهت سرعت لود وب سایت وبقیه موارد وبسایت ضرردار است .

با ما همراه باشید تا خیلی مهم ترین معایب استفاده از فلش در طراحی وب وبسایت را تحلیل کنیم.
معرفی استفاده از فلش در طراحی وب سایت

متحرک سازی محتوا از همان اوایل گسترش ی جهان ی اینترنت گرافیک وب سایت مورد توجه تمام ی طراحان وب وب سایت ها بوده است. در قدیم بیشتر استفاده از تصویر gif کدهای اولیه javascript مرسوم بود. اما با گذشت زمان و پیشرفت صنعت طراحی وب سایت ، این پلت فرم های تحت وب کم کم نقششان کمرنگ تر شد و پروگرام های فلش جای آن ها را گرفت. نرم افزار فلش محصول شرکت macromedia بود اما در سال ۲۰۱۰ این مجموعه را مجموعه Adobe خریداری کرد.

استفاده از فلش در طراحی وبسایت به سه دسته ی زیر تقسیم می شود:

فلش های تبلیغاتی :

از این حالت به جای بنر ها لوگو های GIF استفاده می شد که امکانات پیشرفته تری را داشتند.

فلش های تزئینی:

از این حالت در جاهای مختلف وب وب سایت ها استفاده می کنند. مثل طراحی هدرها منوها ، کلیدها ، اسلاید ها و…

وب سایت های Full Flash:

تمام ساختار محتوای وبسایت تحت فلش اجرا می شود. این سایت ها پر از افکت های جذاب و جالب بودند و در زمان خود بی نظیر بودند.

مصرف از فلش در طراحی وب وبسایت باعث جذابیت بیشتر محتوای سایت می شود. این طرح سنگین بدون محتوا تنها ویژگی مثبتی که دارد همان جالب کردن طراحی وب سایت شما است . اما دارای خصوصیات ی بسیار زیاد دیگری است که برای سرعت لود سایت وبقیه موارد سایت ضرردار است . در ادامه به برخی از معایب استفاده از فلش در طراحی
سایت اشاره می کنیم

.معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایتیکی از معایب مصرف از فلش در طراحی وب سایت این است که کلید “بازگشت” کار نمی نماید . در صورت کلیک کردن به روی کلید بازگشت به صفحه قبلی بر میگردید نه به ابتدا فایـل فلش.
دیگر معایب مصرف از فلش در طراحی وب وب سایت این است که رنگ های استاندارد لینک ها اعمال نمی شوند. در نتیجه بازدید کننده نمی تواند تشخیص بدهد از کدام صفحات و لینک ها بازدید کرده از کدام بازدید نکرده است.
دیگر معایب استفاده از فلش در طراحی وب وب سایت این است که با الگوریتم های موتور های جستجو در تناقض است زیرا نمی توانند مانند فایـل های متنی ایندکس شوند. با تذکر به ارزش سئو در کسب وکار های و طراحی وب سایت ها ، شکی نیست این مورد می تواند مهم ترین ضرر فلش در طراحی وب سایت باشد.
از دیگر معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایت کم شدن سرعت لود وب سایت است . زیرا فلش نیازمند پهنای باند بسیاری است. فایـل های فلش به دلیل مصرف از تصویر آبجکت ها و … اندازه زیاد ی دارند که جهت سرع لود وب سایت زیاد ضرردار است.
دیگر معایب مصرف از فلش در طراحی وب سایت های فول فلش استاتیک بودن محتوا است .
اگر شما یک برنامـه باشید و در طراحی وبسایت خیلی ماهر باشید ولی برای طرای فایـل های فلش به کارشناس نیاز دارید. این مساله سبب می شود در طراحی وب سایت تان استقلال لازم را نداشته باشید.

هم اکنون این سوال برای تان بیان می شود که هم اکنون که فلش وسائل مناسبی نیست ، چطور ظاهر سایت هایمان را جذاب تر کنیم؟

پیشنهاد ما به شما استفاده از کد های Javascript در طراحی وب وب سایت است.