مسئله مهمی به نام بک لینک

مسئله مهمی به نام لینک

تمام چیز از آن جایی شروع شد که مدیران وب وبسایت ها اندکی از استراتژی های موتور جست و جوی گـوگل خبر شدند ، لینک های بی و خریداری شد و لذت بودن در صفحه اول گوگــل لبخندی را بر روی لبان مدیران این سایت ها ، باقی گذاشت و حس پی بردن استراتژی گوگل آن ها رو خرسند نگاه داشته بود. تا این که جانوران دو رنگ گوگل وارد جهان ی اینترنت شدند .مسئله بزرگی نام بک لینک

بله اولین موجودی که بک لینک اسپم برایش جذاب نبود جناب آقای پنگوئن بودند و سرعت مبارزه خود را شروع کرد تا این که لبخند بسیاری از همان مدیران تبدیل اخم پرتعجبی گشت. در واقع آن مدیران باهوش هیچ زمان گمان نمی کردند که خزنده اینترنتی بـه چنین هوش و قدرتی برسد. ولی آن ها دیگر چاره ای جز خداحافظی با وب سایت نداشتند چون پنگوئن بسیار جدی امده بود. این جریان ادامه داشت تا این که نتایج جست و جو مانند ساحل دریا به آرامش رسید و کاربران با خیال آسان نتایج خود را جست و جو می کردند و به هدف سریع ا می رسیدند.

اما نتایج را چه وب وب سایت هایی تشکیل میدادند؟
خب این پرسش مهمی است و هنوز نیز نمی توان جواب قاطعی برای آن داشت، ولی برای رسیدن بـه جواب درست بیاید هم ببنیم مدیر این وب سایت بزرگ از راه اندازی وبسایت گـوگل چه هدفی داشته است. در واقع این نوع جواب رسیدن می گویند مهندسی مکوس . مهندسی معکوس می گوید ، شما برای اینکه گوشی همراه بسازید نیازی نیست قطعا سازنده آن مراجعه بکنید و دستور آن را بپرسید بلکه با مشاهده و آنالیز قطعات آن می توانید بـه شیوه تهیه آن دست پیدا بکنید . خب نتیجه می گیریم گوگل که تمام استراتژی های را هیچ وقت طور کامل بیان نمی نماید پس باید ببنیم امروزه چه وب سایت هایی را در صفحه اول نگه داشته است و هدف اصلی او از جست و جوی کاربران چه چیزی است .

خب این رسالت الگوریتم های گوگل از عبارت پاندا و پنگوئن بوده است که وب سایت های مفید و خوب را شناسایی کنند و وب سایت های اسپم را به صفحات انتها هدایت کنند جواب داریم نزدیک تر می شویم. ولی سه نکته که به نظر من در این امر تاثیر گذار است را در ادامه بیان میکنم :
عوامل با اهمیت سئو و بک لینک های طبیعی:

۱- بک لینک با کیفیت:

اوایل تعداد بک لینک در کنار کیفیت آن برای گـوگل بسیار با اهمیت بود اما آپدیت این الگوریتم ها اثر آن ها کمتر شد و نوع بک لینک برای گوگل مهمتر شد. خب اگر بخواهیم بگوییم بهترین نوع یک لینک چه است ؟ بـه نظرمن بک لینک هایی که طبیعی وجود آمده اند بهترین ند . حال معرفی هر نوع از بک لینک ها میپردازم :

بک لینک بی کیفیت: بک لینکی است که از وبسایت های بی کیفیت و بی ربطی نسبت بـه سایت شما بیاید. برای مثال زمینه کار سایت شما آشپزی است و سایتی که در مورد پزشکی کار می نماید از تمام صفحاتش شما لینک بدهد این نوع از نظر گـوگل ممنوع و اسپم است .

بک لینک با کیفیت: از وب سایت های مرتبط با وب سایت شما می آید و در قالب توضیحات است. برای مثال یکی از دوست ها من کلاس روش سئو برگزار می نماید و من در قالب توضیحاتی او لینک می دهم. یکی از بهترین راه های دریافت لینک طبیعی تولید محتوای جدید است ، زمانی که شما محتوای مفید ی را تولید بکنید مطمئنا دیگر وبلاگ نویس ها بـه شما لینک می دهند اما راه دیگری که بسیار امروزه با اهمیت شده است ارسال پست های مهمان در وب سایت های با ارزش است.

۲- میزان ماندن کاربر در وب سایت و کم شدن فرار از سایت:

این امر نیز در الگوریتم حائز ارزش شد زیرا در قدیم ای نه چندان دور وبسایت هایی بودند که صفحات را مملو از کلمات کلیدی می کردند تا کاربران وارد وبسایت شوند. خب کاربر هم بعد از ورود به اقطعا ل زیاد آن سایت را ترک می کرد.امروزه این طور ترک سایت به هر یک نمره بد برای وبسایت محسوب می شود و در مقابل مانند و مصرف هرچه بیشتر کاربر از سایت امتیازی مثبت تلقی می شود. بدین منظور در سایت خود لینک های چرخشی طبیعی ایجاد بکنید و کاربران را بیشتر در سایت نگاه دارید.

۳- وب سایت هایی که در شبکه های اجتماعی و اشتراک ویدیو فعال ترند.

کار در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک ، تویتر و گوگل پلاس راه های بسیار بهتر ی برای تهیه لینک هستند . مد نظر داشته باشید تنها تعداد بک لینک ها برای گـوگل با اهمیت نیست بلکه نوع کار سایت شما بسیار با اهمیت است . به همین دلیل شما باید یک کار کاملا عادی برای سایت خود داشته باشید و با داشتن یکی نقشه ذهنی قوی با همه این روش ها ، ایجاد رابطه بکنید . در بین این شبکه ها ، تجربه نشان داده است شبکه گـوگل پلاس و یوتوب از اهمیت بالایی برخوردارند و بـه سرعت می توانند رتبه های خوب ی را برای سایت دست بیاورند . به همین دلیل یک پروفایل در گوگل پلاس ایجاد نمایید و شروع بـه کار در این شبکه بکنید و قطعا ویدیوهای ارزش و مرتبطی تولید بکنید و در یوتوب اشتراک بگذارید اگر در ساختن ویدیو مساله دارید می توانید نوشته چرا از فیلم جالب مصرف نمی بکنید ؟ را مطالعه بکنید .

از نظر بنده و بسیار از محققین ، این ها مهمترین فاکتورهایی بود که گوگــل در بحث link building الگوریتم های نو خود آن ها بسیار توجه داشته است. ولی نکته مهمی که باید آن مد نظر داشته باشید آن است که هر سایتی سیاست های ویِژه خودش را برای seo دارد و من فکر می کنم یکی از کارهایی که هرشخصی برای سئو وب سایت خود باید در نظر داشته باشد تولید استراتژی سئو است .

کلمات :
سئو,بهینه سازی,بهینه سازی سایت,بک لینک,بک لینک رنک بالا,بک لینک خوب,بک لینک رنک 5,لینک بیلدینگ,بهینه سازی سایت در گوگل,سئوی سایت,سئوی وردپرس,سئوی جوملا,ارزش بک لینک,پیج رنک سایت,نقشه سایت,کلمات کلیدی,آموزش سئو,آموزش بک لینک

/ 1 نظر / 28 بازدید
عسل فومنی

زندگی یک موهبت است: خاکی است که گل های سرخ عشق در آن شکوفا می شوند. اوشو